Implanty Bielsko

Proteza zębowa czy implanty Bielsko? Co wybrać?

Piękny uśmiech jest tym, co dodaje pewności siebie. Niestety nie wszyscy mogą się takim uśmiechem poszczycić. Przyczyn tego stanu rzeczy jest wiele: zaniedbania higieniczne, choroby, urazy mechaniczne. Na szczęście problem z brzydkim uzębieniem można rozwiązać. Najpowszechniejszymi rozwiązaniem są protezy zębowe, ale implanty Bielsko również cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Brzydki uśmiech, czyli jaki?

Mianem brzydkiego uśmiechu określa się zniszczone albo wyjątkowo krzywe zęby, albo też braki w uzębieniu. O zęby należy dbać od jak najmłodszych lat – regularnie je szczotkować i dokonywać przeglądów dentystycznych. Jeśli zaniedbamy te czynności, nasze zęby mogą zacząć się psuć. Wzmożona higiena jamy ustnej szczególnie istotna jest w przypadku osób, które odziedziczyły tzw. „słabe zęby”.

Zaniedbania higieniczne to nie jedyne przyczyny brzydkich zębów. Niekiedy zęby są zdrowe, białe i lśniące, ale krzywe. Najlepszym rozwiązaniem takiego problemu jest aparat ortodontyczny. Niewielkie skrzywienia można tez korygować za pomocą licówek.

Braki w uzębieniu mogą pojawiać się również na skutek przebytych chorób albo urazów mechanicznych. Zęby można stracić bądź ukruszyć bardzo niespodziewanie.

Sposoby na brzydki uśmiech

Brzydki uśmiech można naprawić przy pomocy wspomnianego już aparatu ortodontycznego i licówek, ale niekiedy jest to zdecydowanie za mało. Na szczęście współczesna medycyna dysponuje wieloma innymi rozwiązaniami. Na chory ząb można nałożyć koronę, można przymocować most protetyczny, protezę częściową lub całościową. Nieco droższym, ale zdecydowanie bardziej komfortowym rozwiązaniem są implanty Bielsko.

Protezy zębowe czy implanty Bielsko?

Obydwa rozwiązania można stosować zarówno w przypadku braków w uzębieniu, jak i całkowitej utraty zębów. Proteza jest rozwiązaniem niechirurgicznym. Przymocowuje się ją do pozostałych zębów, dziąseł i/lub podniebienia. Nie jest mocowana na stałe – w każdej chwili można ją wyjąć.

Implanty Bielsko to rozwiązanie znacznie bardziej skomplikowane i z całą pewnością także droższe, ale dla pacjenta niezwykle komfortowe. Implanty mocowane są na stałe do kości. Imitują prawdziwe zęby. Pacjent może spożywać pożywienie każdego rodzaju bez obaw, że drobinki dostaną się pod protezę. Może się szeroko uśmiechać nie martwiąc się, że proteza się poluzuje albo, co gorsza, wypadnie. Może zapomnieć, że w jego jamie ustnej znajdują się sztuczne zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *