Nieregularne wizyty u dentysty

Wizyty u dentysty

Wizyty u dentysty to podstawa jeśli faktycznie zależy nam na tym aby nasze zęby były zdrowe i piękny uśmiech towarzyszył nam co dzień. Bez regularnych kontroli w zasadzie nie ma mowy o tym aby nasze żeby były faktycznie zdrowe i piękne. Nawet jeśli nie mamy faktycznie większych problemów z zębami warto raz na jakiś czas udać się do dentysty, żeby po prostu wszystko skontrolować, ale także żeby wiedzieć czy nie dzieje się przypadkiem nic niepokojącego. Poza tym w czasie takich wizyt u dentysty możemy zapytać o dokładne techniki szczotkowania, o sposoby radzenia sobie z problemami z jamą ustną takimi jak na przykład krwawiące dziąsła, a także o tak sobie radzić z kamieniem nazębnym

Aby jednak takie wizyty miały faktyczne sens musza one być regularne. Nieregularne wizyty u dentysty w zasadzie mogą w ogóle nic nie dać. To właśnie przecież regularność sprawia, że takie kontrole mają sens, wiemy dokładnie w jakich okresach czasu coś z naszymi zębami zaczyna być nie tak i mamy informacje jak sobie z tym radzić. Tylko dokładna obserwacja stanu naszych zębów i jamy ustnej może nam faktycznie pomóc i mieć sens. Nieregularne wizyty od przypadku do przypadku mogą nam oczywiście pomóc w doraźny sposób, nic tak naprawdę jednak nam nie dadzą jeśli nie są powtarzane lub jeśli chodzi nam tylko wyleczenie, a nie dbamy w ogóle o profilaktykę i higienę jamy ustnej na co dzień.

Nieregularne wizyty

Co ciekawe, nieregularne wizyty u dentysty mogą nam także w pewien sposób zaszkodzić. Nieregularne wizyty oznaczają przecież, że bardzo często zmieniamy lekarza dentystę, który zajmuje się naszymi zębami. Z jednej trony nie ma w tym wcale nic złego, każdy lekarz może nam podać dodatkowe przydatne informacje, ale z drugiej strony każdy nowy lekarz podczas takiej nieregularne wizyty uczy się naszych zębów od nowa, nie zna ich specyfiki i nie do końca wie co robili winni. W efekcie dentysta musi często poprawiać błędy innych dentystów, a także strać się domyśleć co poprzedni lekarz miał na myśli.

Widać zatem, że nieregularne wizyty to zmora zarówno dla pacjentów jak i samych lekarzy. Pacjenci, którzy nie są przyzwyczajeni do regularnego chodzenia do dentysty mogą za każdym razem odczuwać duży stres i nerwy. Takie nastawienie z pewnością nie ułatwia im faktycznego pójścia do dentysty i sprawia, że każda kolejna wizyta jest odkładana. Nieregularne wizyty sprawiają także, że po prostu boimy się co od czasu naszej ostatniej wizyty mogło się stać z naszymi zębami.  Warto zatem zmienić swoje nawyki i polubić regularne wizyty u dentysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *