Ortodonta Bielsko

Ortodonta Bielsko – leczenie przy użyciu niewidocznych aparatów ortodontycznych

Noszenie aparatu ortodontycznego nie jest dzisiaj niczym nadzwyczajnym. Traktowane jest jako przejaw troski o zdrowie i wygląd. Coraz więcej osób także stać na to, by zainwestować w aparat oraz profesjonalne wybielanie zębów. Niż zatem dziwnego, że otwierają się kolejne kliniki stomatologiczne, a ortodonta Bielsko ma pełne ręce roboty.

Aparat ortodontyczny – dla kogo?

ortodoncjaAparat ortodontyczny może nosić praktycznie każdy, kto uważa, że jego zgryz pozostawia wiele do życzenia. Do ortodonty zgłaszają się osoby, których zęby nie są ustawione równo w jednym łuku. Zgłaszają się także ci, którzy mają problemy ze zgryzem. Czasem jest to jedynie problem estetyczny, innym razem wada zgryzu uniemożliwia prawidłową wymowę niektórych głosek oraz dokładne przeżuwanie pokarmów. Ortodonta Bielsko musi dokładnie obejrzeć zęby i zgryz. Przed założeniem aparatu należy wyleczyć wszystkie ubytki. Niekiedy konieczne jest też usunięcie jednego lub kilku zębów. W skrajnych przypadkach leczenie ortodontyczne musi iść w parze z leczeniem operacyjnym.

Aparat ortodontyczny mogą nosić osoby w każdym wieku, choć najlepsze i najszybsze efekty przynosi leczenie ortodontyczne wśród nastolatków. Jeśli chodzi o małe dzieci, zwykle czeka się do momentu, aż pojawią się zęby stałe, co nie oznacza, że wcześniej nie można zacząć leczenia. Tyle tylko, że zgryz próbuje się prostować aparatem ruchomym bądź wkładką przedsionkową.

Obecnie coraz więcej osób dorosłych decyduje się na noszenie aparatu. Czasem osoby te mają żal do rodziców, że nie zaprowadzili ich do ortodonty, gdy była na to pora. Czasem sami nie chcieli nosić aparatu w obawie przed bólem czy wykluczeniem z grupy rówieśników. Pośród tych, którzy przez lata dojrzewali do decyzji o aparacie, są także osoby, które chciałby by ich aparat był jak najmniej widoczny dla otoczenia. Ortodonta Bielsko może spróbować spełnić to życzenie.

Ortodonta Bielsko a niewidoczny aparat ortodontyczny

OrtodontaNowoczesne kliniki stomatologiczne, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, oferują niewidoczne aparaty ortodontyczne. Możliwości jest wiele – to ortodonta Bielsko wybiera tę, która okaże się w danym przypadku najlepsza. Do wyboru są m.in. przezroczyste nakładki na zęby, aparaty językowe (lingwalne), aparaty kryształowe, samoligaturujące, a także mikroimplanty ortodontyczne.

Wielu pacjentów decyduje się na aparaty lingwalne, czyli takie, w przypadku których metalowe zamki montowane są od wewnętrznej strony zębów. Są one właściwie niewidoczne dla otoczenia, ale przynoszą równie dobre efekty jak tradycyjne aparaty ortodontyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *