Ortodonta Bielsko

Dlaczego warto podjąć leczenie ortodontyczne? Ortodonta Bielsko

Leczenie ortodontyczne można podjąć w każdym wieku, choć najszybciej efekty leczenia pojawiają się u dzieci w wieku 8-12 lat. Nie oznacza to jednak, że później nie warto zębów prostować. Warto i to nie tylko dlatego, by mieć równy uśmiech. Ortodonta Bielsko pomoże również rozwiązać inne problemy.

Na czym polega leczenie ortodontyczne?

Ortodonta Bielsko koryguje nieprawidłowe ustawienie zębów, a często także całych łuków zębowych. Leczenie polega na noszeniu aparatu ortodontycznego – stałego bądź ruchomego. Stały to taki, który pacjent nosi przez cały czas, natomiast ruchomy – w nocy oraz przez kilka godzin w ciągu dnia. U młodszych dzieci niekiedy wystarcza stosowanie specjalnych wkładek.

W trakcie leczenie koniecznym może okazać się usunięcie kilku zębów, a niekiedy, w naprawdę trudnych przypadkach, konsultacja z chirurgiem szczękowym.

Dlaczego warto podjąć leczenie ortodontyczne?

Przede wszystkim po to, by poprawić estetykę uśmiechu, ale i całej twarzy. Osoba, która ma proste, białe zęby, nie widzi potrzeby ich zasłaniania. Przeciwnie – chętnie się uśmiecha.

Oprócz względów estetycznych, ważne jest również to, jak leczenie ortodontyczne wpływa na psychikę pacjentów. Kiedy widzą efekty pracy ortodonty, ich poczucie własnej wartości szybko rośnie. Przestają wstydzić się własnego wyglądu.

Zgryz warto wyprostować również po to, by pozbyć się widocznej wady wymowy. Oczywiście nie zawsze wada zgryzu idzie w parze z wadą wymowy, jednak u dzieci bardzo często tak się dzieje. W tym przypadku ważne jednak, by leczenie ortodontyczne szło w parze z terapią logopedyczną.

Ortodonta Bielsko koryguje wady zgryzu także po to, by wyeliminować czynniki, które mogą przyczynić się do zniszczenia zdrowych zębów. Wady zgryzu mogą powodować nadmierne ścieranie się zębów, ich przeciążenia i uszkodzenia. Osoby posiadające krzywe zęby bardzo często borykają się również z problemem zalegania osadu nazębnego i powstawania kamienia, co z kolei przyczynia się do powstawania próchnicy.

Ortodonta Bielsko coraz częściej konsultuje osoby dorosłe

Młody wiek (8-12 lat) to najlepszy czas na podjęcie leczenia ortodontycznego, co jednak nie oznacza, że nie da się wyprostować zgryzu osoby dorosłej. Przeciwnie – dorośli ludzie coraz chętniej zgłaszają się na konsultacje i podejmują leczenie. Są to przede wszystkim te osoby, które w młodości nie mogły liczyć na sfinansowanie leczenia przez rodziców i dopiero teraz mogą sobie pozwolić na aparat ortodontyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *