Pielęgnacja zębów

Odpowiednia pielęgnacja zębów

Wygląd, ubiór składają się na ogólny wizerunek, jednak to nie wszystko. Tak naprawdę naszą wizytówką jest piękny uśmiech i zadbane zęby. Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, kiedy piękna, świetnie ubrana, pachnąca kobieta otworzy usta i okaże niezbyt atrakcyjne uzębienie niestety zrazi do siebie amanta i czar po prostu pryśnie. Zęby są naszym kluczowym elementem, wizytówką. Warto o nie dbać, żeby ładnie się prezentować i czuć się pewnym siebie. Jak zatem wygląda odpowiednia pielęgnacja zębów.

Zęby tak naprawdę powinniśmy myć kilka raz dziennie, najlepiej po każdym spożytym posiłku, dlatego żeby nie dopuścić do rozwoju bakterii w jamie ustnej, które mają niezwykle niszczący wpływ na stan kondycji naszego uzębienia. Odpowiednia pielęgnacja zębów polega więc na szczotkowaniu co najmniej trzy razy dziennie zębów: po przebudzeniu, w ciągu dnia (w miarę możliwości) oraz przed snem. Szczotkowanie powinno odbywać się co najmniej przez trzy minuty i dłużej. Należy pamiętać, aby docierać do wszelkich zakątków jamy ustnej, szczotkować nie tylko z przodu, z tyłu, górną i dolną szczękę, ale również wewnątrz. Mycie języka wcale nie jest mitem, to właśnie na nim gromadzić się najwięcej bakterii. Warto wybierać twardsze lub średniej twardości szczoteczki do zębów, a najlepszym wyborem jest zakup szczoteczki elektrycznej z wymiennymi końcówkami. Szczoteczki powinniśmy często wymieniać i nie dopuszczać do wygięcia się włosia.

Odpowiednia pielęgnacja zębów to również płukanie zębów specjalnymi płynami po szczotkowaniu. Wypłukują one resztki pokarmów, które osiadły w szczelinach, a szczoteczce nie udało się ich wydostać. Ponadto płyn taki zapewnia świeżość jamy ustnej i przyjemne uczucie miętowego smaku. Dobrze jest wybierać w miarę naturalne pasty do zębów w których składzie znajdą się zioła typu mięta, czy eukaliptus. Do ochrony i odpowiedniej pielęgnacji zębów należy również niewątpliwie odwiedzanie raz na kwartał gabinetu stomatologicznego w celu kontroli

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *