Wybielanie zębów – cena

O ofercie gabinetów stomatologicznych. Wybielanie zębów – cena

Dzisiejsze gabinety stomatologiczne nie tylko leczą ubytki w zębach, ale oferują szereg innych, pożądanych przez pacjentów usług. W związku z tym tworzy się centra stomatologii, które zatrudniają specjalistów z różnych dziedzin. Nie tylko stomatologów, ale i protetyków, ortodontów, implantologów czy chirurgów. Dziś nikt nie wyśmiewa osób, które noszą aparat ortodontyczny. Wybielanie zębów – cena tego zabiegu – także przestały odstraszać. Coraz częściej do gabinetów zgłaszają się też pacjenci zainteresowani koronami czy licówkami. A wszystko po to, by mieć zdrowy, równy i biały uśmiech.

Wybielanie zębów w ofercie gabinetu stomatologicznego

Opracowano wiele skutecznych i bezpiecznych metod wybielania zębów. Gabinety stomatologiczne prześcigają się w stosowaniu coraz to nowszych rozwiązań, ale niezmiennie od lat dominuje wybielanie lampą oraz wybielanie nakładkowe. Ci, którzy latami próbują wybielić zęby stosując środki drogeryjne, nie są w stanie osiągnąć efektów, jakie daje wybielanie w gabinecie stomatologicznym. Okazuje się, że to zdecydowanie lepsza inwestycja. A koszt wcale nie jest wysoki, szczególnie jeśli podsumujemy i porównamy kilkuletnie wydatki na pasty i żele wybielające dostępne w drogeriach.

Wybielanie zębów – cena cenie nierówna

Koszt wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym może być różny. Jeśli pod uwagę weźmiemy koszt wizyt, jakie należy odbyć przed przystąpieniem do zabiegu, cena będzie wyższa. Z kolei koszt wspomnianych wizyt uzależniony jest od stanu uzębienia pacjenta. Nie wybiela się zębów z próchnicą, ubytkami, kamieniem nazębnym. Choroby dziąseł również wykluczają wykonanie zabiegu. Kolejną kwestią jest wybór metody wybielania. Wybielanie lampą jest droższe (nawet do 2000 zł) niż wybielanie nakładkowe (600-800 zł). Lampa wybiela zęby błyskawicznie, pacjent nie musi dodatkowo robić niczego w domu. W przypadku wybielania nakładkowego sytuacja wygląda inaczej, ponieważ pacjent otrzymuje nakładki oraz żel, który musi sobie samodzielnie aplikować przez okres 2-4 tygodni. Wybielanie zębów – cena zabiegu przy wykorzystaniu nakładek – uzależniona jest również od rodzaju stosowanego żelu, ponieważ tego typu preparaty produkuje wielu producentów.

Zniszczone zęby a wybielanie

W przypadku bardzo zniszczonych zębów, albo takich, których przebarwienia nie kwalifikują się do wybielania, odradza się wykonanie zabiegu. Czy to oznacza, że pacjent do końca życia musi zmagać się z brzydkimi zębami? Absolutnie nie. Takim pacjentom proponuje się założenie licówek albo koron protetycznych, które obudują albo wręcz zastąpią nieestetyczne zęby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *