Wybielanie zębów lampą

Czy wybielanie zębów lampą jest bolesne?

Odpowiednia higiena jamy ustnej to często za mało, by móc cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem. Co prawda, jeśli będziemy odpowiednio dbać o zęby, ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień zostanie zminimalizowane, ale nie całkiem wyeliminowane. Poza tym kolor zębów w dużej mierze zależny jest od koloru kości. Z tego powodu naturalne metody wybielania nie przynoszą efektów, ale pomóc może wybielanie zębów lampą.

Wybielanie zębów lampą – kaprys czy konieczność?

Wybielanie zębówWybielanie zębów jest obecnie bardzo modne. Decydują się na nie tylko bogate gwiazdy i będący na świeczniku celebryci, ale także wszyscy ci, którym zależy na śnieżnobiałym uśmiechu. Wybielanie zębów lampą jest zwykle ostatecznością, bowiem większość najpierw próbuje past i pasków wybielających dostępnych w drogeriach kosmetycznych i aptekach, a gdy efekty nie są zadowalające, szuka innych, tym razem profesjonalnych rozwiązań.

Wybielanie zębów bywa kaprysem, ale bywa też koniecznością. Jeżeli zęby są mocno przebarwione, np. na skutek przebytych chorób czy licznych zaniedbań bądź też po leczeniu kanałowym, profesjonalne wybielanie może zdziałać cuda. Nieestetyczny uśmiech niestety przyciąga uwagę i staję się przyczyną kompleksów. Utrudnia nawiązywanie kontaktów, sprawia, że dana osoba przestaje się uśmiechać, a jej pewność siebie drastycznie spada.

Na wybielanie zębów lampą decydują się często także ci, którzy problemów z zębami właściwie nie mają. Zęby nie mają śladów przebarwień, a ich kolor jest równomierny, jednak zdaniem niektórych zbyt ciemny. Takie osoby również mogą wybielić sobie uśmiech, a będzie to zdecydowanie łatwiejsze niż w przypadku pacjentów z problemami w obrębie jamy ustanej.

Popularne metody wybielania zębów

Zęby można wybielać na wiele sposobów. Niektórzy próbują to robić domowymi sposobami, używając soli kuchennej lub sody oczyszczonej. Inni szukają w aptekach past wybielających, albo specjalnych pasków z żelem. Efekty ich stosowania mogą być widoczne, ale zwykle nie na długo.

Najlepsze efekty przynoszą jednak profesjonalne zabiegi, przeprowadzane pod okiem stomatologa. Do najpopularniejszych należą wybielanie zębów lampą oraz specjalnymi nakładkami z żelem. Nakładki przynoszą dobre efekty i umożliwiają monitorowanie koloru zębów. Stosuje się je każdego dnia, zwykle przez okres dwóch tygodni.

Wybielanie zębów lampą to meto znacznie szybsza. Już podczas jednej wizyty w gabinecie stomatologicznym pacjent uzyskuje śnieżnobiały uśmiech. Wybielanie lampą nie boli. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog dokładnie sprawdza stan uzębienia jak i przeprowadza z pacjentem wywiad, dzięki czemu poprawnie dobiera moc lampy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *