Wybielanie zębów – zadbaj o zdrowy uśmiech

Wybielanie zębów – o co chodzi

W dzisiejszym świcie coraz więcej osób zaczyna świadomie dbać o swoje zdrowie. Dotyczy to również wizyt u dentysty. Zdrowe zęby i piękny uśmiech to konieczność w nowoczesnym świecie, w którym wygląd zewnętrzny odgrywa niebagatelną rolę. Zęby z próchnicą czy z wieloma widocznymi przebarwieniami mogą skutecznie zepsuć nawet najlepsze stylizacje. O zęby trzeba regularnie dbać i wizyty u stomatologa to konieczność. Częstym problemem, z którym boryka się wiele osób, i który jest niestety często bagatelizowany są żółte zęby i liczne przebarwienia. Przebarwienia wynikają często z niewłaściwej higieny jamy ustnej, złych nawyków takich jak palenie papierosów czy picie kawy lub nieodpowiednich past czy sposobu odżywania.

Wybielanie zębów jest coraz bardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach stomatologicznych. Na czym jednak polega wybielanie zębów? Przede wszystkim wybielenie zębów to proces rozjaśnienia barwy zębów. Istnieje kilka metod wybielania. Sposób na który się zdecydujemy zależy od naszych indywidualnych preferencji i możliwości.

Sposoby na wybielanie zębów

Generalnie istnieją dwa podstawowe sposoby na wybielanie zębów. Pierwsze to tak zwane wybielanie nakładkowe, w którym to sam pacjent prze okres kilku lub kilkunastu dni nakłada na żeby specjalny żel wybielający. Wcześniej stomatolog wykonuje specjalne odciski zębów pacjenta i na tej podstawie tworzy odpowiednie nakładki. Wybielanie odbywa się nocą i efekty takiego zabiegu należy skonsultować po jego zakończeniu ze stomatologiem, który wykonał nakładki. Druga metoda polega na wybielaniu za pomocą specjalistycznej lampy. Zabieg odbywa się już bezpośrednio w gabinecie stomatologicznym. Do zabiegu używany jest żel o znacznie wyższym stężeniu niż w przypadku opcji nakładkowej dlatego efekty są już widoczne po 2 godzinach. Wybielanie zębów jest zabiegiem bezpiecznym i efekty w zależności o późniejszej higieny, diety i sposobu odżywiania mogą się utrzymywać około roku lub nawet dwóch lat. Nie warto powtarzać zabiegów częściej niż jeden raz w roku bo może to spowodować nadwrażliwość zębów.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *